Projekty artystyczne

Projekty artystyczne

"Dom poza granicami"

Autorka spektaklu „Dom poza granicami” na podstawie książki „Dom dzienny dom nocny” Olgi Tokarczuk, spektakl wykonywany w polskiej i czeskiej wersji językowej.

Projekty artystyczne

"Druga skóra"

Aktorka w spektaklu “Druga skóra”, concept: Kuzvartova/Mujacić, koprodukcja Palace Akropolis, Tantehorse i Instytut Adama Mickiewicza, premiera Palac Akropolis Praga 2019

Projekty artystyczne

„Kolacja z Holteiem. ONE”

Aktorka w spektaklu „Kolacja z Holteiem. ONE” W reż. Michała Noconia, premiera Pałac Gorzanów, 2008

„Palimpsesty przestrzeni. Rekonstrukcja”

Współautorka koncepcji artystycznej i aktorka w spektaklu „Palimpsesty przestrzeni. Rekonstrukcja” w reż Mateja Matejki. Premierę Pałac Gorzanów 2017

"Węglowa odyseja"

Przez lata związana z czeską Pragą, gdzie obroniła doktorat pt. „Od tradycyjnej pieśni do teatru site specific” na Akademii Teatralnej DAMU w Pradze. Autorka m.in. projektu site specific „Partytura na garnki-kobieta w pejzażu górniczym” w byłej kopalni Mayrau w Czechach, a także polskiej wersji spektaklu „Węglowa odyseja” odegranego na barce węglowej we Wrocławiu (2016), z Zespołem Pieśni i Tańca Nowa Ruda, Górniczą Orkiestrą Dętą z Nowej Rudy, zespołem beat box z Pragi  i aktorami Nowy Ruch Teatr we współpracy choreograficznej Piotra Soroki.

Zespół KORJEN

Wokalistka w zespole world music KORJEN w Pradze,

http://www.korjen.cz/

Śpiewa w Kapeli Zielonych Granic, gościnnie występuje z muzykami free jazowej sceny głównie w Czechach

“Ballady i romanse” autorstwa Horsy / Żurakowska – zespół Halszka –  to koncert performatywny, spektakl muzyczno – futurystyczny, lub też kosmiczna odyseja romantyczna. Spektakl jest współczesnym spojrzeniem na romantyczność jako trend w polskiej kulturze. Oszałamiający dźwiękiem i sferą wizualną, pełny energii, transowy, odważny i pędzący jak statek międzyplanetarny – koncert.

Halszka:

Ewa Żurakowska – autorka projektu; śpiew

Tomek Wódkiewicz – autor projektu; aranże muzyczne, elektrornika, gitara elektryczna, klawisze

Michał Bednarz Bandaż – perkusja

Michał Szczepaniec – gitara elektryczna

Maria Kompf – stylizacje

kostium

Koncert powstał w ramach 42 PPA nurt OFF